کاربر مهمان، خوش آمديد!  ( ورود - عضويت )   امروز 1 مهر ماه ، 1398
 
منوی اصلی

- گالری عکس سبک

- اخبار سبک

- ارتباط باما

-قلم رئیس سبک هانشی پورنجمی

تصاویر برتر

جدیدترین تصاویر

کاتا کاما

لیست صفحات
 لیست کمربند مشکی سبک
 فیلم های سبک
 تماس با ما
 نمایندگان استان ها
 تاریخچه سبک در ایران
 تاریخچه سبک در جهان

کاتای استاد پورنجمی 1


اخبار: اعزام تیم ملی کاراته در هاله‌ای از ابهام
News

اعزام تیم ملی کاراته در هاله‌ای از ابهام/ تنها ۷ نفر ویزا دارند
اعزام تیم کاتای ایران برای حضور در مسابقات جهانی اتریش در هاله‌ای از ابهام است و تنها ۷ نفر روادید حضور در این رقابت‌ها را دارند.


به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس، بیست و دومین دور مسابقات قهرمانی جهان در رشته کاراته در حالی 3 آبان ماه به میزبانی کشور اتریش و در شهر لینز برگزار خواهد شد که اعزام تیم ملی کاراته ایران در بخش مردان و بانوان در بخش کومیته و کاتا در هاله‌ای از ابهام است. از بین نفرات اعزامی به این مسابقات تنها 7 نفر روادید حضور در مسابقات جهانی را دارند.
 
این در حالی است که تیم ملی کاراته ایران باید طی اواخر هفته آینده راهی کشور اتریش شود، اما هنوز روادید ملی‌پوشان صادر نشده است و گویا کارشکنی‌هایی از سوی سفارت اتریش نیز به وجود آمده است.
 
برای تیمی که مدعی قهرمانی جهان است و طی سال‌های گذشته نتایج خوبی را در رقابت‌های مختلف کسب کرده است، شرایط فعلی چندان خوب نیست؛ چراکه آنها تا دقایق 90 باید در استرس باشند که آیا روادید حضور آنها در این رویداد بسیار مهم صادر می‌شود یا خیر، حال سؤال ما این است که این چه برنامه‌ریزی از سوی فدراسیون است. مسئولان فدراسیون آیا باخبر نبودند که رقابت‌های قهرمانی جهان 3 آبان ماه در اتریش برگزار خواهد شد؟! البته از اعزام نشدن‌های تیم ملی به مسابقات کاراته وان‌های پرتغال و آلمان مشخص بود که فدراسیون هیچ برنامه‌ریزی نداشته است. 
 
حال نگاه کنید به‌زعم همه خانواده کاراته و کارشناسان این رشته علی‌اصغر آسیابری در حال حاضر پدیده کاراته ایران است، اما سرپرست تیم تا 48 ساعت گذشته مطلع نبوده پاسپورت این ورزشکار اعتبار ندارد و حالا در دقیقه 90 برای گرفتن پاسپورت او اقدام کرده است.
 
حالا شما نگاه کنید این بازیکن با چه روحیه‌ای راهی مسابقات مهم جهانی می‌شود؟ فرض بر اینکه روادید او هفته آینده پای پرواز صادر شود، این ورزشکار با چه روحیه‌ای باید در بزرگ‌ترین آوردگاه‌ جهانی در رشته کاراته وارد تاتامی شود؟! 
 
متأسفانه ورزش ما که دچار روزمرگی شده است، اما فدراسیون کاراته نماد روزمرگی مزمن شده است و برای روزشان هم برنامه ندارند. متأسفانه حالا در زمان کم‌تر از 13 روز تا آغاز مسابقات با اطلاعاتی که به دست آمده، هنوز تعداد زیادی از ملی‌پوشان روادید خود را دریافت نکردند و نفراتی مثل ذبیح‌الله پورشیب و سعید احمدی که روادید یک ساله دارند، می‌توانند راهی این رقابت‌ها شوند و تعداد زیادی از ملی‌پوشان در بخش مردان و بانوان متأسفانه هنوز نتوانسته‌اند روادید دریافت کنند. به‌طور مثال تیم کاتای کشورمان که قهرمان آسیا شده و در مسابقات جهانی 2012 عنوان پنجمی جهان را کسب کرده، هنوز روادید دریافت نکرده و به‌احتمال زیاد دریافت نخواهند کرد.
 
متأسفانه از مسئولانی که هم‌وغم آنها چیزهایی به‌غیراز مسئولیتی است که بر عهده آنها واگذار شده است دیگر بیش‌تر از این هم نمی‌توان انتظار داشت. بر کسی پوشیده نیست امثال امیر مهدی‌زاده‌ها که ستاره کاراته ایران و دنیا هستند برای رسیدن به مسابقات جهانی اتریش که روزهای سخت و دشواری را به‌دوراز خانواده‌های خود در اردوها سپری کردند و شبانه‌روز در اردوی تیم ملی به‌دوراز خانواده حضور داشتند اما حالا برای رسیدن به بیست و دومین دور مسابقات جهانی تحت‌فشار روحی و روانی و استرس هستند که آیا شانس رسیدن به مسابقات جهانی را دارند یا خیر!
 
طبق آخرین خبرها از کل نفرات اعزامی به مسابقات اتریش تنها 7 نفر روادید دریافت کرده‌اند که آنها نیز ماه‌های قبل روادید حضور در اروپا را دریافت کردند و حالا نیز با همان روادید می‌توانند در اتریش حضور داشته باشند و مابقی نفرات و مربیان تیم ملی به‌غیراز شهرام هروی روادید ندارند و به‌احتمال زیاد شانس حضور در مسابقات اتریش را نخواهند داشت، امیدواریم مسئولان فدراسیون از پایان دیدار ایران و کره جنوبی در چارچوب دیدارهای مقدماتی جام جهانی روسیه باد کمک مسئولان وزارت امور خارجه و پادرمیانی آنها روادید همه نفرات را دریافت کنند تا تیم حضور در مسابقات جهانی اتریش را مثل مسابقات کاراته وان ژاپن و آلمان از دست ندهند، چراکه تیم ملی کاراته ایران عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی را با خود یدک می‌کشد و این خوب نیست که ملی‌پوشان از رسیدن به این رویداد بزرگ بازبمانند.

سه شنبه، 20 مهر ماه ، 1395 بازدید:673 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 673 بار بازديد شده

اخبار: رقابتهاي جهاني كاراته- اتريش
News

مبارزه 1024 كاراته كا در رقابتهاي جهاني كاراته- اتريش

در رقابتهاي جهاني اتريش 1024 كاراته كا مبارزه مي كنند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون كاراته، زنگ آغاز بيست و سومين دوره پيكارهاي كاراته قهرماني جهان 16 روز ديگر در شهر لينز اتريش به صدا در مي آيد كه با پايان يافتن مهلت ثبت نام بازيها 1024 كاراته كا مطرح از 118 كشور جهان دور هم گرد آمده اند تا در يك ميدان رسمي رودروي هم قرار بگيرند.

مبارزات كاراته كاها از 5 آبان ماه برابر با 26 اكتبربا انجام مسابقات كاتاي انفرادي مردان و زنان آغاز خواهد شد و تا 9 آبان ماه هم ادامه دارد. مبارزاتي كه تا پيش از اين ميان اهالي كاراته از اهميت بالايي برخوردار بود.اما حالا اين رشته پرطرفدار و جذاب به المپيك 2020 پيوسته است.

در ميان اسامي شركت كنندگان در اين رقابتها حضور نفراتي چون ريو كيانو، آنتونيو دياز، بوروس داگلاس، لوئيجي بوسا، نو بيتس، گوگيتا، ريتارو آراگا، انيس اركان، اوگور آكتاش و... به چشم مي خورد كه هر كدام با كوله باري از تجربه و عناوين مختلف قهرماني از رقابتهاي مختلف، پا به عرصه جهاني گذاشته اند.

اما در ميان نفرات تيم ملي كشورمان هم امير مهدي زاده دارنده مدال طلاي 2012 فرانسه و مدال برنز سال 2014، سعيد احمدي نايب قهرمان جهان در سال 2012 و دارنده مدال طلاي كوميته تيمي در سال 2014، ذبيح اله پورشيب دارنده مدال طلاي كوميته تيمي سال 2014 و مدال برنز سال 2012، سجاد گنج زاده دارنده مدال طلاي كوميته تيمي و مدال نقره انفرادي سال و مدال برنز سال 2012، ايمان سنچولي دارنده مدال طلاي كوميته تيمي سال 2014 ،بهمن عسگري دارنده مدال طلاي كوميته تيمي 2014، علي فداكار دارنده مدال برنز در بخش مردان و حميده عباسعلي دارنده مدال نقره سال 2014 و مهسا افسانه دارنده مدال برنز كاتاي انفرادي در سال 2014 در بخش بانوان نفراتي هستند كه علاوه بر كسب مدال از اين رقابتها از تجربه لازم هم برخوردارند و اميد دارند تا عنوان قهرماني خود را تكرار كنند.

سه شنبه، 20 مهر ماه ، 1395 بازدید:679 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 679 بار بازديد شده

اخبار: برگزاري اردوي پاياني تيم ملي بانوان
Newsبرگزاري اردوي پاياني تيم ملي كاراته بانوان بزرگسال

آخرين مرحله اردوي تيم ملي كاراته بانوان برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون كاراته، مرحله پاياني اردوي تيم ملي كاراته بانوان بزرگسال از صبح شنبه 24 مهرماه در مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار مي شود.

كاراته كاها عصر جمعه وارد اردو خواهند شد.

اين مرحله اردو تا پيش از حضور در رقابتهاي قهرماني جهان برپا خواهد بود.

آلاله صعودي، فاطمه چالاكي، رزيتا عليور، سميرا ملكي پور، حميده عباسعلي در كوميته انفرادي و طراوت خاكسار در كوميته تيمي تركيب تيم بانوان اعزامي به رقابتهاي جهاني را تشكيل مي دهند.

سه شنبه، 20 مهر ماه ، 1395 بازدید:655 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 655 بار بازديد شده

اخبار: در کاراته بهم ریختگی مالی داریم
News

سرپرست فدراسیون کاراته مطرح کرد:

در کاراته بهم ریختگی مالی داریم/ راه اندازی سامانه ملی ثبت اطلاعات کاراته‌کاران کشور

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از ایسنا؛ سید حسن طباطبایی در مجموع عمومی سالیانه هیأت کاراته خراسان رضوی، اظهار کرد: برای سال آینده نیاز است که برنامه ریزی جدی‌تری صورت بگیرد تا تعداد ورزشکاران ساماندهی شده رشته کاراته در خراسان رضوی بیشتر شود، لذا این مهم باعث حضور فعال‌تر در مسابقات لیگ خواهد شد.

وی افزود: مسابقات المپیک 2020 در پیش است و امیدواریم از این استان ملی پوشان زیادی در این رقابت‌ها حضور داشته باشند.

سرپرست فدراسیون کاراته ایران با اشاره به اینکه رشد رشته کاراته در مشهد قابل رویت است، عنوان کرد: یکی از معضلات کاراته کشور بهم ریختگی‌های مالی است، با این نگرش کاراته نیازمند مدیری است که نگاه استراتژیک داشته باشد و در کشور از چند زاویه به رشته کاراته نگاه کند.

طباطبایی خاطر نشان کرد: آن چیزی که امروز در کاراته می‌بینیم یک بهم ریختگی مالی است، با این نگرش برنامه ریزی کرده‌ایم و سامانه کاراته کشور را طراحی کردیم که طی آن در این سامانه اجزای مختلف باشگاه‌های کاراته متشکل از همه ابعاد ثبت می‌شود، باید گفت از ابتدای مهر ماه سال جاری به صورت آزمایشی این سامانه شروع به کار کرده است.

وی تاکید کرد: کاراته نیاز به تفکر و نگاه جدید دارد، اغلب کمیته‌های ما در کشوردر شأن کاراته نیست، لذا استان‌ها باید تعامل بیشتری با ما برقرار کنند تا شاهد توسعه و رشد این رشته در کشور باشیم.

سعید رزم آرا رئیس هیات خراسان رضوی نیز در مجمع عمومی سالیانه هیأت کاراته استان اظهار کرد: جامعه ورزشکاران ما در خراسان رضوی 5 هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه سرپرست فدارسیون کاراته با یک شناخت کافی وارد این عرصه شده است، افزود: در بخش اقایان در سال گذشته  18 مورد مسابقات قهرمانی استان در سبک‌های مختلف برگزار شده است.

رئیس هیأت کاراته خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین در بخش بانوان تعداد 6 مسابقه با قالب قهرمانی استان در سبک‌های متعدد برگزار شده است.

رزم آرا با اشاره به میزبانی از مسابقات مختلف در استان، ادامه داد: در سال گذشته با قالب سبک‌های کنترلی و آزاد مسابقاتی به میزبانی مشهد و نیشابور برگزار شد و همچنین یک دوره برگزاری مسابقات بین المللی جوکای دو در مشهد از دیگر مسابقاتی بود که میزبانی آن را برعهده داشتیم.

وی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مربیگری و داوری از فعالیت‌های این هیأت در سال گذشته است، کلاس‌هایی همچون مربی گری درجه یک تا سه ملی، کلاس ارتقاء داوری سبک تا درجه ملی به همراه برپایی دوره های توجیهی استاژ‌ها از نمونه اقدامات ما در سال گذشته است.

رئیس هیأت کاراته خراسان رضوی با اشاره به اینکه برگزاری آزمون ارتقاء دان در بانوان و آقایان متمرکز است، بیان کرد: 4 مورد از این آزمون ها در بخش بانوان و 10 مورد هم در بخش اقایان برگزار شده است.

رزم آرا با بیان اینکه در لیگ کشوری کاراته، با رده‌های سنی مختلف شرکت کردیم، تاکید کرد: سال گذشته 15 مورد اعزام بانوان به مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی صورت گرفته و 21 مورد هم اعزام آقایان به مسابقات قهرمانی کشوری رخ داده است.

رئیس هیأت کاراته خراسان رضوی تاکید کرد: درآمد های هیأت های استانی از محل فروش احکام است، با این نگرش هزینه های جاری این هیأت در سال 15 میلیون تومان بوده است.

رزم آرا با اشاره به اینکه نیاز است تا فدراسیون کاراته ثبات مدیریت داشته باشد، ادامه داد: 26 مورد در سال گذشته آمار مدال آوران ما در بخش بانوان و آقایان بوده است

يكشنبه، 18 مهر ماه ، 1395 بازدید:692 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 692 بار بازديد شده

اخبار: طرح بزرگ فدراسيون براي ساماندهي بانك اطلاعا
Newsاطلاعيه مهم؛ طرح بزرگ فدراسيون براي ساماندهي بانك اطلاعات كاراته

سامانه الکترونیکی فدراسیون کاراته راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته،فدراسیون کاراته در راستاي ساماندهي و شفاف‌سازي بانك اطلاعاتی تمام استان ها و سبک ها( اعم از ورزشكاران،مربيان و داوران) اقدام به راه‌اندازي سامانه الكترونيكي بر روي سايت رسمي فدراسيون به آدرس www.ikf.ir و صدور كد الكترونيكي نموده است.

در مرحله نخست افرادي به سامانه الكترونيكي سایت فدراسیون مراجعه كنند كه تا پيش از اين كارت هوشمند كاراته نداشتند و يا در صورت بهره مندي از كارت، مدت زمان اعتبار آن انقضاء يافته است.

مرحله دوم افرادي كه كارت الكترونيكي آنها كماكان از اعتبار برخوردار بوده،پس از پايان اعتبار كارت خود نسبت به دريافت كد عضويت الكترونيكي اقدام نمايند.

طبق اعلام فدراسیون کاراته از اين پس هرگونه فعاليت اعضاي خانواده كاراته همچون شركت در كليه رويدادهاي داخلي و برون مرزي،كلاس‌هاي آموزشي، مربيگري، داوري، صدور احکام و دان و ...منوط به ارائه كد عضويت الكترونيكي است.

در خصوص نحوه ثبت نام ورزشكاران،مربيان و داوران از طريق هيات‌هاي كاراته استان‌ها، سبك‌هاي تحت پوشش اين فدراسيون ، مربيان و همچنين تخصيص تخفيف ويژه جهت ثبت نام گروهي؛ متعاقبا اطلاع‌رساني خواهد گرديد.

در پایان باید این نکته را یادآور شد که از تاریخ 1395/07/01 کارت هوشمند کاراته صادر نخواهد شد.

جمعه، 16 مهر ماه ، 1395 بازدید:643 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 643 بار بازديد شده

 
Select Language
Translation

برترین مطلب روز
نام صفحهبازديد
 لیست کمربند مشکی سبک اکیناوا ایشین ریو - بانوان[217]
 لیست کمربند مشکی سبک اکیناوا ایشین ریو - آقایان[308]
 لیست کمربند مشکی سبک اکیناوا ایشین ریو[1114]
 تماس با ما[1137]
 نمایندگان استان ها[2198]
 تاریخچه سبک در ایران[4879]
 تاریخچه سبک در جهان[4514]

نمايش آرشيو صفحات


مطالب گذشته
دوشنبه، 2 اسفند ماه
· مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته
شنبه، 30 بهمن ماه
· مسابقات بین المللی اکیناوا ایشین ریو
جمعه، 29 بهمن ماه
· اختلاف داوری تیم ملی رشت
· گزارش اولین مسابقات بین المللی
دوشنبه، 15 آذر ماه
· ه منظور ارزيابي عملكرد
دوشنبه، 1 آذر ماه
· اطلاعیه
شنبه، 22 آبان ماه
· استاژ کاتا
· استاد انجی اوزو
دوشنبه، 10 آبان ماه
· کاراته ایران با "هروی" و شاگردانش تاریخ
جمعه، 23 مهر ماه
· انتخابی پشت درهای بسته!

مطالب قدیمی تر

امار

فیلم های اکیناوا ایشین ریو

سلام خدمت همه اساتيد و دوستان جهت مشاهده فيلم هاي سبک به لينک زير مراجعه نمائيد کاتا هاي پينان و هشت کاتاي اصلي اکيناوا ايشين ريو با تشکر از همه شما
http://www.okinawaisshinryu.com/content-6.html
کاتاهاي هانشي انجي اوزو و هانشي عليرضا پورنجمي